owczarek niemiecki, owczarek, niemiecki, w potrzebie, owczarek w potrzebie, owczarkowate w potrzebie, owczarek niemiecki w potrzebie, adopcje owczarków, owczarków niemieckich, adopcje, do adopcji, adopcje owczarków niemieckich, owczarki niemeickie do adopcji, owczarki niemieckie, owzarek niemiecki, najlepsze owczarki niemieckie, onki, onek, onków, owczarków, adopcja,

Odwiedzin: 17057 osób.
Osób on-line:
Miejsce na Twoją reklamę!!!
(max. 150x250px)Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

hera (suczka)


Bary (piesek)


Blues (piesek)
REKLAMA


statystyka
Owczarek w Potrzebie - Szuka Domu! - Lira, suka, 4 lata, Sopot (pomorskie) wstecz

Lira (ID: 1423) - Szuka Domu!

Data dodania ogłoszenia: 12:31, 24.04.2012 | Aktualizacja: 12:49, 24.04.2012
Ogłoszenie dodane przez: brazowa1Lira


Wygląd: Owczarek Niemiecki
ID: 1423
Imię: Lira
Płeć: suczka
Wiek: 4 lata
Miasto: Sopot
Województwo: pomorskie

Status: Szuka Domu! Przebywa w Schronisku.
Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
wiolka
Tel. 605 325 725
e-mail: brazowa1@wp.pl

Adres schroniska:
www.schronisko.sopot.toz.pl

Charakter:
Typowy owczarek-bardzo posłuszna,pieknie chodzi na smyczy,pięknie nosi kaganiec,wpółpraca z człowiekiem 10 na 10. Nie zna wielu komend,ale te ,które zna wykonuje z wielkim pietyzmem. Odważna,wpatrzona maksymalnie w przewodnika. Jezdzi samochodem. Niewylewna wobec obcych osób,ale ładnie zsocjalizowana,obca osoba nie jest dla niej problemem. Pieknie aportuje.Szczeka na inne psy na smyczy,nie jest miłosnikiem innych psów,ale potrafi tolerowac zaprzyjaznione. Klasyczny owczar z ducha i ciała.

Sterylizacja/Kastracja: Tak

Inne:
Lirę przygarnęli ludzie,przez pierwszy tydzień było wszystko najlepiej,jak mogło być.Suka czysta, mieszkała w mieście. Z nienacka zaczęła latać za ogonem, szaleńczo, chciała go sobie odgryźć,kaleczyła się. Jeden wet i drugi,orzekli w ciągu 10 minut chorobe psychiczną i zaproponowali uśmiercenie kłopotliwej pacjentki.
Suka trafiła do schroniska,gdzie w końcu otrzymała realną pomoc; weterynarz amputował ogon
i obejrzał amputowana część-ogon był złamany,a w miejscu złamania wytworzył sie ropień i szła martwica. Suka,która inni weci chcieli uśpić na głowę, cierpiała całkiem fizycznie...
W trzy tygodnie od amputacji nikt nie zaobserwował,aby suka sie kręciła.Aczkolwiek gdzies tam trzeba uważać,aby nie przeszło to suce w nawyk. Dom tylko spokojny,tam,gdzie suka będzie kochana. Nie polecana do całkiem małych dzieci. Suka nie powinna przechodzic obciążających szkoleń,żadna obrona ,to pies po przejsciach. Wspaniale gdyby trafila do domu z duzym wybiegiem.
Adopcja tylko na terenie woj pomorskiego-w razie problemow,suka musi miec gdzie wrócic,czyli do schroniska,gdzie ja uratowano.


Więcej zdjęć: