owczarek niemiecki, owczarek, niemiecki, w potrzebie, owczarek w potrzebie, owczarkowate w potrzebie, owczarek niemiecki w potrzebie, adopcje owczarków, owczarków niemieckich, adopcje, do adopcji, adopcje owczarków niemieckich, owczarki niemeickie do adopcji, owczarki niemieckie, owzarek niemiecki, najlepsze owczarki niemieckie, onki, onek, onków, owczarków, adopcja,

Odwiedzin: 41784 osób.
Osób on-line:
Miejsce na Twoją reklamę!!!
(max. 150x250px)Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

Blues (piesek)


hera (suczka)


Bary (piesek)
REKLAMA


statystyka
Owczarek w Potrzebie - Szuka Domu! - Saba, suka, 4 lata, Józefów (mazowieckie) wstecz

Saba (ID: 1796) - Szuka Domu!

Data dodania ogłoszenia: 20:19, 14.12.2012
Ogłoszenie dodane przez: Schronisko JózefówSaba


Wygląd: Mieszaniec Owczarka Niemieckiego
ID: 1796
Imię: Saba
Płeć: suczka
Wiek: 4 lata
Miasto: Józefów
Województwo: mazowieckie

Status: Szuka Domu! Przebywa w Schronisku.
Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
Aneta
Tel. 517 129 200
e-mail: aneta.zawadzka@interia.plCharakter:
Za Sabą pierwszy spacer. Zachowanie w lesie – nienaganne. :) Mimo, iż sunia w życiu nie widziała obroży, smyczy – dała sobie bez problemu założyć i jedno i drugie i jeszcze szelki dla bezpieczeństwa na dodatek. Na smyczy szła super, węsząc w lesie miliony nowych dla niej zapachów. Jakby ktoś przed nią ściągnął kotarę i pokazywał – zapach mchu, kory, liści, piaszczystej ziemi... a wszystko z gwałtownością, z jaką tylko może pachnieć jesienny las. Może jeszcze nie za bardzo jej wychodzi „chodzenie prosto”, troszkę się mota – tu skręci w lewo (do listka), tu w prawo (do krzaczka), a tam zakręci się w kółko, ale ponieważ dopiero zaczyna przygodę ze spacerami, należy jej to wszystko wybaczyć.

W stosunku do człowieka, co widać po zdjęciach Saba jest fantastyczna. Nie wykazuje agresji, jest nim zainteresowana. Dała się bez problemu wyczesać. Jest stęskniona kontaktu.

Na widok innych psów w lesie zaczyna się niepokoić i szczekać. Robi „stójkę” i obserwuje. Dotychczas nie znała innych psów, oprócz 4 kilowej suni, w dotychczasowym domu. A tu nagle trzeba przejść koło tylu boksów, koło tylu psów, wszystkie hałasują, skaczą – nienajlepsze środowisko do poznawania prawdziwych zachowań i relacji, które zapewne byłyby inne na neutralnym, spokojnym gruncie. Na dzień dzisiejszy wydaje nam się, że Saba wolałaby być jedynaczką, że lepiej nie robić jej konkurencji w obcowaniu zarówno z człowiekiem jak i z garnkiem z zupą.

Sterylizacja/Kastracja: Nie, ale jest warunkiem adopcji.

Inne:
SABA to około 4 letnia suczka, która trafiła do schroniska 25 listopada 2012 r. Przywieziona z Radziejowic k/Żyrardowa, ze swojego dotychczasowego domu, w którym mieszkała 3 lata, ale nie mogła już w nim dłużej pozostać. Dotychczasowi właściciele Saby zrzekli się praw do suni, sami szukali kontaktu z kimś, kto od nich zabierze Sabę, trafiło na wolontariusza z naszego schroniska i tym sposobem Saba wylądowała pod opieką Fundacji Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Józefowie.

Spytacie o powody oddania... Cóż, samo życie. Saba mieszkała w kojcu, gdy ją sporadycznie wypuszczano cieszyła się do tego stopnia, że skakała na ludzi i to stało się głównym powodem oddania. Żywiołowość, skoczność, siła... A ponieważ w domu było 5-letnie dziecko, strach o to, że Saba je przewróci, że na nie skoczy, czy podrapie był silniejszy niż miłość i przywiązanie do psa, no i to tak... dalszy ciąg już wiadomy... Saba zamieszkała w schronisku.


Więcej zdjęć: