owczarek niemiecki, owczarek, niemiecki, w potrzebie, owczarek w potrzebie, owczarkowate w potrzebie, owczarek niemiecki w potrzebie, adopcje owczarków, owczarków niemieckich, adopcje, do adopcji, adopcje owczarków niemieckich, owczarki niemeickie do adopcji, owczarki niemieckie, owzarek niemiecki, najlepsze owczarki niemieckie, onki, onek, onków, owczarków, adopcja,

Odwiedzin: 6734 osób.
Miejsce na Twoją reklamę!!!
(max. 150x250px)Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

hera (suczka)


Blues (piesek)


Bary (piesek)
REKLAMA


statystyka
Owczarek w Potrzebie - Za Tęczowym Mostem (*) - Rex, pies, 10 lat, Tarnowskie Góry (śląskie) wstecz

Rex (ID: 199) - Za Tęczowym Mostem (*)

Data dodania ogłoszenia: 20:08, 09.11.2009 | Aktualizacja: 01:09, 25.03.2011
Ogłoszenie dodane przez: MefiRex


Wygląd: Owczarek Niemiecki
ID: 199
Imię: Rex
Płeć: piesek
Wiek: 10 lat
Miasto: Tarnowskie Góry
Województwo: śląskie

Status: Za Tęczowym Mostem (*)


Wątek na:
Dogomania.pl | Owczarek w Potrzebie
Charakter:
Rex to przepiękny owczarek niemiecki krótkowłosy (70 cm w kłębie). Urodził się około 1998 roku. W Azylu przebywa od kwietnia 2007 roku.

Rex mieszkał przy domku jednorodzinnym i dzielnie pilnował posesji swojego pana. Przeżył na tym podwórku parę dobrych lat. Jako młodziutki pies został wzięty z "Cichego Kata" - wtedy był imponującym szczeniakiem o którego pytało wielu ludzi. Myśleliśmy, że w domu, do którego został zabrany, pozostanie do końca swego życia.
Niestety, tak się nie stało.

Teraz, gdy Rex jest już starszy i zaczęła mu dokuczać choroba, właściciel pozbył się psa. Uznał, że jest już nieprzydatny, gdyż mało widzi i trzeba go leczyć. Chciał go nawet "wymienić" na innego. Rex ma chorobę oczu polegającą na wysychaniu rogówek. Gdy do nas trafił psiak był bardzo zaniedbany – jego wzrok był w fatalnym stanie, Rex nic nie widział, obijał się o przedmioty. Niestety, mimo ogromnych starań wolontariuszy CK, stan wzroku Rexa przestał ostatnio ulegać poprawie... Praktycznie z dnia na dzień Rex widzi co raz słabiej, zaprzestano zakraplania.

Na chwilę obecną Rex jeszcze nie stracił wzroku całkowicie, potrafi się też sprawnie poruszać po schronisku - nie rozbija się o przedmioty itp., ale

w związku z jego kalectwem PILNIE POTRZEBUJE SWOJEGO DOMU!! Zanim będzie za późno dla jego wzroku i dla niego samego by przyzwyczaić się do nowego środowiska... Rex jest bardzo łagodny czworonogiem, bardzo lubi ludzi, pozwala robić ze sobą dosłownie wszystko. Jest żywy i pełen energii, potrzebuje dużo ruchu. Rex nie może niestety zamieszkać w domku z ogródkiem ponieważ wyskakuje z kojca. Nie dla niego płoty i ogrodzenia. Dlatego też nasz podopieczny może zamieszkać tylko w dużym mieszkaniu lub w domku, gdzie nie będzie wypuszczany swobodnie na ogródek tylko będzie chodził na długie spacery.

Pilnie szukamy nowego opiekuna dla Rexa, który dałby mu szansę na leczenie i wspaniałe życie. Rex jest wykastrowany i zaszczepiony, potrafi chodzić na smyczy. Rex dobrze dogaduje się z suczkami, nie przepada natomiast za innymi psami.


Inne:
Rex, ten piękny i mądry Pies niestety nie doczekał pomocy. Odszedł za Tęczowy Most, samotnie, w schronisku, 28 lutego 2011 roku. Rexio tyle lat czekał na dom i nikt go nie chciał, nikt go nie pokochał. Już dłużej nie miał siły czekać... Teraz już żadna krzywda Cię nei spotka, już będziesz szczęśliwy Rexiu (*)


Więcej zdjęć: