owczarek niemiecki, owczarek, niemiecki, w potrzebie, owczarek w potrzebie, owczarkowate w potrzebie, owczarek niemiecki w potrzebie, adopcje owczarków, owczarków niemieckich, adopcje, do adopcji, adopcje owczarków niemieckich, owczarki niemeickie do adopcji, owczarki niemieckie, owzarek niemiecki, najlepsze owczarki niemieckie, onki, onek, onków, owczarków, adopcja,

Odwiedzin: osób.
Miejsce na Twoją reklamę!!!
(max. 150x250px)Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

Blues (piesek)


Bary (piesek)


hera (suczka)
REKLAMA


statystyka
Owczarek w Potrzebie - Szuka Domu! - Cyryl, pies, 14 lat, Wrocław (dolnośląskie) wstecz

Cyryl (ID: 2179) - Szuka Domu!

Data dodania ogłoszenia: 18:53, 17.10.2013
Ogłoszenie dodane przez: SziraCyryl


Wygląd: Mieszaniec Owczarka Niemieckiego
ID: 2179
Imię: Cyryl
Płeć: piesek
Wiek: 14 lat
Miasto: Wrocław
Województwo: dolnośląskie

Status: Szuka Domu! Przebywa w Schronisku.


Wątek na:
Dogomania.plKontakt w sprawie adopcji/pomocy:
Marzena
Tel. 663937454
e-mail: dzmarzena@wp.plCharakter:
Cyryl to kolejna psia bida, kolejne psie złamane serducho, które straciło sens istnienia, czyli swojego ukochanego człowieka. Jakikolwiek by nie był. Nie znamy historii Cyryla, nie wiemy gdzie i jak żył. Czy był rozpieszczany? A może był stróżem? Niestety jego starość podobna do wielu innych dziadeczków w schroniskach. To co szczególnie zwraca uwagę to fakt, że Cyryl jest prawie całkowicie niewidomy. Weterynarz stwierdził, że na prawe oko Cyryl nie widzi całkowicie, a na lewe już niewiele. Widać to gdy idzie się z nim po nieznanym terenie. Wtedy Cyryl drepcze powolutku, ostrożnie stawia łapki, bada teren, wącha, czasem w coś uderzy. Na kolejnym spacerze w tym samym miejscu jest już lepiej. W boksie, gdzie już się trochę zadomowił, radzi sobie dobrze, znajduje drogę do miski, do budy. Cyryl właśnie skończył kwarantannę i trafił na boksy, zamieszkał z innymi psami. Czy da sobie radę? Tutaj jest ciężko nawet w pełni sprawnym psom, a co dopiero niewidomemu. Czego szukamy dla Cyryla? DOMU - miejsca gdzie w spokoju, otoczony troską, przeżyje tyle ile mu pozostało. Najlepszy byłby dom z ogrodem, aby mógł spacerować tylko po znanym sobie terenie. Ale może mieszkać również w mieszkaniu, jeżeli opiekun zapewni mu powolne niezbyt długie spacery. Cyryl to średniej wielkości pies, podobny wyglądem do ON-ka, ale dużo mniejszy, krótkowłosy. Jest spokojny, powolny, łagodny. Taki poczciwy dziadek. Uwielbia pieszczoty i chętnie przytula się do człowieka. Na spacerze chodzi powoli, lubi wszystko obwąchać. Cierpliwie znosi badanie u weterynarza. Może zamieszkać w domu z suczką. Cyryl zasługuje na godne życie i na spokojną emeryturę. PILNIE potrzebuje pomocy. Nie da sobie rady w schroniskowej rzeczywistości.

Sterylizacja/Kastracja: Nie

Inne:
Cyryl jest częściowo niewidomy, ale to wcale nie przeszkadza mu w normalnym funkcjonowaniu, na znanym sobie terenie świetnie sobie radzi. To wesoły ruchliwy staruszek, który będzie jeszcze jakiś czas ukochanym towarzyszem dobrego człowieka.


Więcej zdjęć: