owczarek niemiecki, owczarek, niemiecki, w potrzebie, owczarek w potrzebie, owczarkowate w potrzebie, owczarek niemiecki w potrzebie, adopcje owczarków, owczarków niemieckich, adopcje, do adopcji, adopcje owczarków niemieckich, owczarki niemeickie do adopcji, owczarki niemieckie, owzarek niemiecki, najlepsze owczarki niemieckie, onki, onek, onków, owczarków, adopcja,

Odwiedzin: 69262 osób.
Osób on-line:
Miejsce na Twoją reklamę!!!
(max. 150x250px)Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

Blues (piesek)


hera (suczka)


Bary (piesek)
REKLAMA


statystyka
Owczarek w Potrzebie - Szuka Domu! - Baron, pies, 10 lat, Poznań (wielkopolskie) wstecz

Baron (ID: 2951) - Szuka Domu!

Data dodania ogłoszenia: 19:02, 02.02.2016
Ogłoszenie dodane przez: Paulina JuszczakBaron


Wygląd: Owczarek Niemiecki
ID: 2951
Imię: Baron
Płeć: piesek
Wiek: 10 lat
Miasto: Poznań
Województwo: wielkopolskie

Status: Szuka Domu! Przebywa w Schronisku.
Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
Remik
Tel. 501173726
e-mail: paulina@glosemzwierzat.plCharakter:
Historia Barona nie wyróżnia się niczym wyjątkowym. Po prostu kolejny pies, który na starość, wraz z pojawieniem się problemów zdrowotnych, został wyrzucony z miejsca, które raczej trudno nazwać domem. Starte, pokryte kamieniem zęby, wyliniała sierść, wystające żebra i kręgosłup, do tego strach i brak zaufania do człowieka – taki obraz przedstawił się naszym oczom, gdy pierwszy raz zobaczyliśmy Barona w boksie. Nietrudno było zauważyć, że staruszek miał również problemy z poruszaniem się. Nie stawiał prawidłowo tylnych nóg, którymi praktycznie powłóczył po ziemi. Zanim udało się zabrać go do kliniki na dokładniejsze badania, minęło trochę czasu, który daliśmy Baronowi na zrozumienie, że nie spotka go już krzywda z ręki człowieka. Stopniowo nabierał zaufania: nauczył się relaksować w obecności człowieka, zaakceptował obrożę i smycz, bardzo polubił dotyk i głaskanie. Badania wykazały, że Baron cierpi z powodu zmian neurologicznych, które są już nieodwracalne i będą postępować. To, co można dla niego zrobić, to dołożyć starań, aby ostatni rozdział w swoim życiu przeżył w najwyższym możliwym komforcie, z dala od schroniska, w towarzystwie dobrych, troskliwych ludzi, którzy otoczą go opieką i będą dla niego wyrozumiali. Pies został odrobaczony, zabezpieczony przeciwko pasożytom zewnętrznym i zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. Dla Barona szukamy domu stałego lub tymczasowego, w którym prawdopodobnie po raz pierwszy w życiu poczuje się chciany i kochany.

Zobacz więcej zdjęć i filmiki z udziałem Barona:
https://goo.gl/photos/kaFBm9kP8v7v1JNJ9


Sterylizacja/Kastracja: Nie

Inne:
Baron znajduje się pod opieką Fundacji Głosem Zwierząt, która prowadzi proces adopcyjny i zastrzega sobie prawo do wyboru opiekuna. Baron nie zostanie wydany do życia na dworze, w kojcu, budzie, ani na łańcuchu.


Więcej zdjęć: