owczarek niemiecki, owczarek, niemiecki, w potrzebie, owczarek w potrzebie, owczarkowate w potrzebie, owczarek niemiecki w potrzebie, adopcje owczarków, owczarków niemieckich, adopcje, do adopcji, adopcje owczarków niemieckich, owczarki niemeickie do adopcji, owczarki niemieckie, owzarek niemiecki, najlepsze owczarki niemieckie, onki, onek, onków, owczarków, adopcja,

Odwiedzin: osób.
Miejsce na Twoją reklamę!!!
(max. 150x250px)Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

YRA (suczka)


Faun (piesek)


Tadeusz (piesek)


Bary (piesek)


Blues (piesek)
REKLAMA


statystyka
Owczarek w Potrzebie - Szuka Domu! - Mara , suka, 8 lat, Kraków (małopolskie) wstecz

Mara (ID: 1687) - Szuka Domu!

Data dodania ogłoszenia: 14:13, 26.10.2012
Ogłoszenie dodane przez: irenakaMara


Wygląd: Owczarek Niemiecki
ID: 1687
Imię: Mara
Płeć: suczka
Wiek: 8 lat
Miasto: Kraków
Województwo: małopolskie

Status: Szuka Domu! przebywa w Domu Tymczasowym.
Kontakt w sprawie adopcji/pomocy:
Ania
Tel. 883174557
e-mail: adopcjepsow@wp.plCharakter:
Mara - suka owczarka niemieckiego, wiek około 6 – 8 lat. Sunia jest dobrze ułożonym zwierzaczkiem, potrafi utrzymać czystość a o ewentualnych potrzebach informuje popiskując( mrucząc). W ogólnym obyciu niekonfliktowa, nie wykazuje objawów agresji szybko oswaja się z nowym otoczeniem poznaje zwyczaje panujące w domu i dostosowuje się do nich. Pomimo częściowej utraty wzroku daje sobie radę przy zabawie z piłką, tego, czego nie zobaczy nadrabia słuchem. Jeżeli w domu przebywają inne zwierzaki po krótkim czasie zaczyna je akceptować ( każde indywidualnie) może z nimi przebywać, ale na czas karmienia musi być odizolowana, bo broni miski. Spacery w miarę upływu czasu spokojniejsze, obszczekuje czasem psy ze strachu przed atakiem ( typowe dla psów niewidomych), ale z psami, z którymi przebywa w domu spaceruje normalnie. Lubi pielęgnacje w postaci czesania, drapania szczotką czy grzebykiem, pozwala sobie obciąć pazury i wyczyścić uszy. W misce można jej buszować nie protestuje. Przy podniesionym głosie mruży oczy i obniża łeb w obawie przed uderzeniem, to prawdopodobnie pozostałości po wcześniejszym właścicielu.

Sterylizacja/Kastracja: Nie

Inne:
Mara – gorzka i tragiczna za nią przeszłość. Błąkającą się sunię, w rowie znalazła jedna z wolontariuszek i oddała pod opiekę domu tymczasowego w Krakowie. Stan suni był tragiczny : wychudzona, odwodniona, z niewyobrażalną liczbą kleszczy na całym ciałku. Tragedia!!
I jeszcze te oczy, które są zwierciadłem duszy, gdzie odbijają się emocje każdego psa. A oczy Mary to rezygnacja, wycofanie , świadomość beznadziejności i pogodzenia się z losem. Mara traci wzrok, ma chore serduszko, próbujemy w tej chwili zbierać fundusze i jej pomóc. Liczymy bardzo, że znajdziemy DOM, gdzie Mara będzie kochana.


Więcej zdjęć: