owczarek niemiecki, owczarek, niemiecki, w potrzebie, owczarek w potrzebie, owczarkowate w potrzebie, owczarek niemiecki w potrzebie, adopcje owczarków, owczarków niemieckich, adopcje, do adopcji, adopcje owczarków niemieckich, owczarki niemeickie do adopcji, owczarki niemieckie, owzarek niemiecki, najlepsze owczarki niemieckie, onki, onek, onków, owczarków, adopcja,

Odwiedzin: osób.
Miejsce na Twoją reklamę!!!
(max. 150x250px)Użytkownik niezalogowany.
Zaloguj się lub załóż konto
Promowane ADOPCJE:

hera (suczka)


Bary (piesek)


Lagun (piesek)


YRA (suczka)


Blues (piesek)
REKLAMA


statystyka
Owczarek w Potrzebie - w Nowym Domu - Letty, suka, 3 lata, Ruda Śląska (śląskie) wstecz

Letty (ID: 3124) - w Nowym Domu

Data dodania ogłoszenia: 14:12, 04.05.2017
Ogłoszenie dodane przez: z3phyrLetty


Wygląd: Długowłosy Owczarek Niemiecki
ID: 3124
Imię: Letty
Płeć: suczka
Wiek: 3 lata
Miasto: Ruda Śląska
Województwo: śląskie

Status: Ma Dom.

Charakter:
Jestem zmuszona oddać Letty z powodu agresywnego zachowania do Naszego drugiego psa - małego kundelka. Do niebezpiecznych sytuacji doszło już kilkakrotnie, co raz bardzo ciężko skończyło się dla starszej, ale mniejszej suczki - Fergie.
Suczka pomimo swojego problemu nigdy nie przejawiała agresywnych zachowań w stosunku do ludzi. Bardzo chętnie pracuje i wykonuje polecenia. Jest niezmordowana w zabawach i aportowaniu. Uwielbia spacery. W domu nie odstępuje mnie na krok. Gdyby miała możliwość przebywania na kanapie - chętnie by i tam siedziała ( jak widać na załączonym niżej zdjęciu )

By poradzić sobie z problemem Letty została wysłana na szkolenie, ukończyła PT1, obronnego już nie. W trakcie szkolenia obronnego doszło do pierwszego poważnego ataku. Skorzystaliśmy z pomocy Pani Behawiorystki, niestety nie pomogło. Pies obecnie jest na tabletkach typu Bioxetin.
Przez długi okres staraliśmy się, by w miarę możliwości odseparować psy od siebie. Letty była na dolnym piętrze domu, Fergie na górze. Mała przebywała na dole gdy Letty na podwórzu.
Przez cały okres gdy biegały na zewnątrz razem nigdy nie zrobiła małej krzywdy. Fergie mogła nawet na nią warczeć czy szczekać, Letty chyba traktowała to jako zabawę... Wszystkie wypadki miały miejsce w domu. Tłumaczone było to przez Panią Behawiorystkę tym, że Letty ma silne poczucie, że dom jest jej miejscem i należy go strzec. Każdy przejaw negatywnych emocji lub zachowanie Fergie, które nie spodobało się Owczarkowi wywoływało napięcie, a co za tym idzie - atak w celu rozładowania emocji, które się w niej kłębią. Suczka jest zakwalifikowana jako pies neurotyczny.
Niestety 2.05 doszło i do ataku na dworze.


Inne:
Mam nadzieję, że na forum znajdzie się ktoś kto ma większe doświadczenie z takim psem. Że pokocha ją tak jak ja mimo jej wad.
Pies na pewno nie nadaje się na dwór do kojca. Również do domu gdzie są inne psy. Z dziećmi dłużej niż chwilę nie miała szansy przebywać, nie mogę się więc wypowiadać w tej kwestii - zachowanie jednak w tych, krótkich razach było pozytywne.


Więcej zdjęć: